FaceBook YouTube Instagram
FaceBookna facebook

Vchodové dvere

Ako správne vybrať vchodové dvere do Vášho domu, alebo alebo bytu? 4 tipy pre vchodové dvere do domu a dvere do bytu
Pre ľahšie rozhodovanie sme pre Vás pripravili prehľad, ako sa správajú plastové, drevené, hliníkové dvere z pohľadu spoľahlivosti a bezpečnosti.

Pre zaistenie väčšej bezpečnosti a istoty si vyberte vchodové dvere ADLO. S rôznym stupňom zabezpečenia, v rôznych dizajnoch, dokonca aj s bezpečnostným sklom.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vchodové dvere do rodinného domu – exteriérové

1. Plastové vchodové dvere
Lákavá jednorazová nízka nákupná cena. Treba si však zvážiť, že boli vyvinuté len ako vedľajší doplnok k plastovým oknám. Na rozdiel od nich im však nemá čo dodať potrebnú tuhosť a pevnosť, nakoľko nemajú celoplošnú sklenú výplň ako okná. Vzhľadom na to nie sú vhodné na často používané vstupy, ako sú hlavné vstupné dvere, kde po čase dochádza k ich „sadaniu“, ťažkému zamykaniu a celkovej netesnosti. Tepelná izolácia je podpriemerná. Systém uzamykania je obdobný ako na oknách, teda prekonateľný veľmi jednoducho a rýchlo. Odolnosť dverného krídla voči prierazu je minimálna. Uchytenie presklenej výplne len symbolické. Ich životnosť je obmedzená, vo vyspelých krajinách sa ako vstupné dvere používajú stále menej.

2. Drevené vchodové dvere
Tradičný drevený masív ponúka príjemný a prírodný vzhľad a pri dostatočnej hrúbke aj dobrú tepelnú izoláciu. Pokiaľ chcete mať dostatočnú životnosť, vyžaduje však pravidelnú a správnu údržbu. Zle na dvere pôsobí vlhké prostredie – hniloba, či pleseň, možnosť napadnutia červotočom, ale aj priame slnečné žiarenie – zosušenie, či praskanie. Najkritickejšia je však drevená zárubňa. Skrutkové uchytenia plechových protikusov v mieste uzamykania sa už pri miernom páčení vyštiepnu zo zárubne a nezáleží, v koľkých bodoch sú dvere uzamknuté. Odolnosť voči vlámaniu je tak nízka.

3. Hliníkové vchodové dvere
Ponúkajú vysokú životnosť a stálosť tvaru. Zvážiť však treba aj vynikajúcu tepelnú vodivosť hliníka, ktorá hrá v neprospech odolnosti voči prestupu chladu, kde aj napriek oddeleniu vonkajšej a vnútornej časti dverí je povrchová teplota zvnútra nižšia. Ľahká možnosť ohybu a roztrhnutia v mieste uzamykania do zárubne tiež hrá v neprospech bezpečnosti. Pevnosť uchytenia presklenia v dverách je nedostatočná.

4. Bežné vchodové bezpečnostné dvere
Tu pristupujte s mimoriadnou obozretnosťou, nakoľko väčšina takýchto dverí na trhu označované ako „exteriérové“ nespĺňajú základné požiadavky na odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu. Ide najmä o tepelno technické vlastnosti – jednoduchá tepelná izolácia vo vnútri dverí je absolútne nedostatočná, nakoľko vďaka mnohým tepelným mostom dochádza k zrážaniu vody na dverách. Jednoduché tesnenie nebráni prieniku chladu a vzduchu. Oceľové prepojenie zárubne zvnútra von spôsobuje vlhnutie okolitej steny. Veľmi slabá protikorózna ochrana dverí spôsobuje častú koróziu dverí zvnútra. Pri presklených dverách a svetlíkoch jednoduché vypáčenie sklenej výplne. Nestálosť použitých vonkajších materiálov voči vode a slnku môžu spôsobovať celkovú krátku životnosť dverí.

5. Pre rodinné domy, nizkoenergetické, alebo pasívne domy ponúkame ako jediný na trhu Termo dvere. K nim si vyberiete taký stupeň bezpečnosti, ktorý Vám bude vyhovovať.
ADLO vchodové bezpečnostné dvere Termo exteriér
Trojnásobná Termo celoplošná tepelná izolácia dverí s dvojnásobným prerušením tepelných mostov, Termo bezpečnostná zárubňa s oddelenou vonkajšou a vnútornou časťou, Termo trojsklo s bezpečnostným pancierovým sklom umiestneným v strede, certifikovaná celozinková konštrukcia dverí a zárubní s vypaľovanou povrchovou úpravou. Najširší výber bezpečnosti, najvyššia bezpečnosť, certifikované uchytenie skla voči vypáčeniu, najširší sortiment dizajnov. Dodanie a montáž priamo od výrobcu.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Vchodové dvere do bytu – interiérové

1. Bežné vchodové dvere
Lákavá je jednorazová nízka nákupná cena. Ich nosnou časťou vo vnútri dverí je však len drevo a vzduch, a to v rôznej podobe. Tenký drevený rámik po obvode, voštiny, či drevotrieska. Do takýchto dverí je zbytočné investovať do bezpečnostnej vložky s kľúčmi, či kovania, či prídavného zámku. Pozor si treba dávať pri označení vchodových dverí ako „bezpečnostné“, alebo „zosilnené“ na základe viacbodového zámku, opláštenia plechom, či oceľových prútov vo vnútri. Nemajú zmysel, pokiaľ nie sú pevnou súčasťou celooceľovej konštrukcie dverí. Násilné prekonanie takýchto vchodových dverí je otázkou chvíľky.2. Bežné bezpečnostné dvere
Na trhu je množstvo falošných „bezpečnostných“ vchodových dverí (s dodatkom najlacnejšie, ihneď k odberu, najpredávanejšie...). Laik pri pohľade zvonku je veľakrát zavádzaný lákavým vzhľadom, veľkou hrúbkou dverí, na pohľad mohutnými uzamykacími bodmi vo viacerých miestach. Až pri dôslednejšom skúmaní je vidieť detaily, na ktorých bezpečnosť takýchto dverí stroskotáva : nezosilnené uzamykacie otvory v zárubni, neprivarená zárubňa do steny, uchytenie zámkov len tenkými skrutkami, chýbajúce pevné označenie výrobcu, bezpečnostnej triedy podľa EU noriem, či povinného výrobného čísla a nízka hmotnosť dverí .A až po násilnom prekonaní takýchto dverí sa odhalia ďalšie zásadné nedostatky : nezvarené plechy, chýbajúce výstuže, duté (nie plné!) uzamykacie body, či úsmevne jednoduché zámky. Vchodové dvere môžu byť buď lacné, alebo skutočne bezpečné. Nikdy nie oboje súčasne.

3. Pozrite sa ako odolávajú vchodové dvere ADLO do bytu. 
Kvalitné bezpečnostné dvere spĺňajúce všetky potrebné EU normy a certifikáty odolnosti voči vlámaniu.
Samozrejmosťou kvalitných bezpečnostných dverí je pancierová odolnosť, čím sú vchodové dvere ako pancierové. Súčasne slúžia aj ako vchodové protipožiarne dvere.

 

ZADARMO bezpečnostná zárubňa a prah

Produkty

Služby

iADLO

Ďalšie

Predajne Galéria realizácií Video galéria

Cookies