na facebook

Prekryté

Rostex R4, Oblé, Exclusive, Nerez matný, Kľučka - Kľučka
(na objednávku)

Katalógové číslo 2120-0052
Cena bez DPH: 140,83 € Cena s DPH: 169,00 €
  • Bezpečnostná trieda 3
  • Osvedčenie NBÚ "tajné"

Kvalitný výrobok od tradičného českého výrobcu Rostex Vyškov  s.r.o. .

 

Použitie:

Bezpečnostné kovanie Rostex je určené na ochranu cylindrickej vložky a uzamykacieho mechanizmu v ADLO bezpečnostných dverách smerom z nechráneného priestoru.

Kovanie zároveň slúži na bezproblémovú a jednoduchú manipuláciu s dverami pri ich otváraní a zatváraní.

Neoddeliteľnou súčasťou bezpečnostného kovania sú kľučky z oboch strán dverí, ktorými sa ovláda jazýček zadlabávacieho zámku.

 

Popis:

Bezpečnostné kovanie Rostex sa skladá z vonkajšej a vnútornej lišty kovania, ktoré sa spolu zoskrutkujú cez vopred vyvŕtané otvory vo dverách.

Po zoskrutkovaní a namontovaní bezpečnostného  kovania  na ADLO bezpečnostné dvere, ho nie je možné  z vonkajšej strany demontovať, alebo ukradnúť.

Kvalitný oceľový výlisok s privarenými spojovacími skrutkami je hlavným bezpečnostným prvkom vonkajšej lišty bezpečnostného kovania Rostex.

 

Povrchová úprava kovania:

Nerez matný.

 

Dizajn kovania:

Dizajn: Oblé obojstranne.

Z vonkajšej (nechránenej) strany dverí: Kľučka Exclusive, z vnútornej (chránenej) strany dverí: Kľučka Exclusive.

 

Prekrytie vložky z vonkajšej strany (nechránenej strany):

Bezpečnostné kovanie Rostex je dodané v prevedení R4 s úplným prekrytím cylindrickej vložky, ktorá zvyšuje bezpečnosť kovania a vložky.

 

Bezpečnosť:

Bezpečnostné kovanie je skúšané a certifikované na bezpečnostnú triedu 3 - stupeň vysokej ochrany.

Hodnotenie a certifikáciu výrobku zabezpečuje nezávislé akreditované skúšobné laboratórium.

Bezpečnostné kovanie Rostex spĺňa požiadavky normy ČSN EN 1906 pre použitie vo dverách odolných proti vlámaniu  ČSN P EN 1627 a odolnosti proti násilnému vniknutiu.

Bezpečnostné kovanie je certifikované podľa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) na stupeň utajenia – Tajné, ktorý potvrdzuje jeho spôsobilosť ako mechanický zábranný prostriedok chrániť utajované skutočnosti do stupňa utajenia „Tajné“ (vrátane).

Bezpečnostné kovanie s označením R4 má v mieste vkladania kľúča do cylindrickej vložky bezpečnostné prekrytie, ktoré výrazne zvyšuje bezpečnosť kovania. Prekrytie chráni vložku proti odvŕtaniu a násilnému prekonaniu náradím, alebo zlomeniu vložky.

 

Obmedzenie:

Základný typ kovania je možné namontovať na dvere hrúbky 40-45 mm. Rozteč kovania (vzdialenosť medzi osou kľučky a osou bubienka cylindrickej vložky)  je 90 mm.

Na objednávku je možné ho dodať s predĺženými svorníkmi aj vo verzii na dvere hrubšie, dvere vyrobené v inom dizajne  ako sú dvere, napr. Profilové, Kazetové, alebo pre TERMO dvere.

Bezpečnostné kovanie s označením R4 má v mieste vkladania kľúča do cylindrickej vložky bezpečnostné prekrytie, takže je nutné použiť cylindrickú vložku s predĺženým driekom kľúčov.

 

Montáž:

  • Je možné si zakúpiť aj samostatne montáž bezpečnostného kovania na Vaše dvere.
  • Je možné ho namontovať aj svojpomocne, priemerne zručným domácim majstrom.
  • Orientácia kovania je univerzálna, jednoduchá zmena kovania na pravé a ľavé dvere.
  • V prípade potreby jednoduchá a ľahká výmena kovania aj za iný typ z produktového radu bezpečnostných kovaní Rostex (podmienka, zhodné rozmery a umiestnenie otvorov na spojovacie skrutky).

 

Dostupnosť:

Na objednávku. O možnosti objednania sa môžete informovať v najbližšej ADLO predajni.

 

Príslušenstvo bezpečnostného kovania Rostex (je súčasťou balenia):

Vonkajší a vnútorný štít kovania.

Úchyt kovania z vonkajšej strany Kľučka Exclusive a z vnútornej strany Kľučka Exclusive.

Svorníky, skrutky, výstuha vnútorného a vonkajšieho štítu, spojovací štvorhran kľučiek, vratný mechanizmus kľučiek, skrutka (červík) úchytu kľučky a na montáž potrebné imbusové kľúče.

Návod na montáž, obsluhu a vŕtacie šablóny, ktoré uľahčia prácu pri vymeriavaní a vŕtaní otvorov do dverí.

 

Dobrá rada:

Bezpečnostné kovanie by malo spĺňať triedu bezpečnosti rovnakú alebo vyššiu, v akej triede sú samotné bezpečnostné dvere.

Bezpečnostné kovanie s označením R4, má z oboch strán kľučku, takže v prípade, ak sú dvere iba pribuchnuté, sa dajú kedykoľvek z nechránenej strany otvoriť. Z toho dôvodu je dôležité (ak majú byť dvere bezpečné) ich uzamknúť na kľúč.

Celkový výsledok namontovaného kovania na ADLO bezpečnostných dverách poteší aj náročného zákazníka.


 

Cena montáže kovania:
Cena montáže kovania je 19,00 Eur ( kat.č.1011,00 ).
Cena montáže kovania v prípade objednávky ADLO dverí spolu s novým kovaním a zakúpením montáže ADLO dverí ( kat.č.019 ) je montáž kovania v cene 0,00 Eur.
 

 
Adlo sk