na facebook

Otázky a odpovede

Vážený návštevník,
radi odpovieme na vaše otázky týkajúce sa Bezpečnostných dverí a služieb spoločnosti ADLO.

Vyplňte prosím nasledujúci formulár a čakajte našu odpoveď.
Je potrebné vyplniť všetky políčka.

Vyberte oblasť záujmu:

Vaša otázka:

chapta

Otázka: Robím prestavbu bytu a chcem si dať namontovať bezpečnostné dvere aj s bezpečnostnou zárubňou, kedy je najlepšie uskutočniť montáž zárubne ? Pred položením novej podlahy, alebo až po jej položení ?
Na Vašu otázku sa nedá jednoznačne odpovedať, vysvetlíme aj prečo. Každé riešenie má svoje za a proti a je len na Vás ako sa rozhodnete. Pri demontáži starej zárubne je nutné ju vysekať nielen zo steny, ale aj z podlahy. Aby sa zárubňa ľahšie vyberala zo steny, tak ju naši technici v strede musia karbobrúskou rozrezať. Celá táto činnosť sa jednoduchšie robí na pôvodnej podlahe, ktorá sa hlavne pri vyberaní zárubne z dlážky môže aj poškodiť. Naša nová Adlo zárubňa je konštrukčne riešená tak, že ju nie je nutné zapustiť do podlahy. Ale k jej osadeniu potrebujeme vedieť výšku novej podlahy. To znamená, že najjednoduchšie sa osádza zárubňa do pripraveného stavebného otvoru už aj s hotovou dlážkou. Ale keďže my robíme demontáž pôvodnej a osadenie novej zárubne v jeden deň, tak je nutné nájsť kompromis. Osadiť novú zárubňu je možné aj vtedy, ak Vy ako zákazník máte jasno aký typ podlahoviny použijete a budete vedieť či sa pôvodná dlážka bude vyberať alebo sa bude lepiť na pôvodnú. My potrebujeme vedieť výšku nulového bodu, na ktorý zárubňu osadíme. A novú podlahu potom budete musieť napasovať na tento nulový bod. V tomto prípade by sme Vás ale upozornili na kontrolu rovinnosti celej pôvodnej podlahy. A takisto budete musieť vedieť presnú hrúbku novej podlahoviny, inú má dlažba, inú prírodný kameň, inú plávajúca podlaha a inú prírodné drevo. A máme ešte tretiu možnosť ako postupovať. Nechať si osadiť novú podlahu, ale vynechať posledný rad dlaždíc pri zárubní. My budeme mať presný nulový bod a dokážeme aj bez problémov starú zárubňu vysekať aj novú presne osadiť na novú podlahu. Takže naše doporučenie v poradí ako postupovať: 1. Najlepšie - najskôr si nechať položiť dlažbu a vynechať jeden rad dlažby pri zárubni. 2. Najskôr vymeniť zárubňu a až potom vymeniť dlažbu. Tu je riziko správnosti nastavenia nulového bodu. 3. Najskôr vymeniť dlažbu a až potom vymieňať zárubňu. Tu je riziko poškodenia dlažby pri vysekávaní pôvodnej zárubne, ako aj riziko, že nová zárubňa nemusí zakryť to čo zakryla pôvodná. Samozrejme, že vieme vymeniť zárubňu vo všetkých troch variantoch výmeny dlažby. Viac podrobností Vám samozrejme poradia naši technici pri obhliadke Vašej starej zárubne.
14. 04. 2006 
Zadarmo montáž ADLO bezpečnostných dverí rad Elite, rade Economy + zľava ADLO Exteriérové Termo dvere, Jubeo, zľava -135 € V čase dovoleniek, nedajte šancu zlodejom, ADLO neprekonateľné

Referencie

Vchodové dvere do rodinného domu

Bezpečnostná páka

Noblesse

Produkty

Služby

iADLO

Ďalšie