na facebook

Otázky a odpovede

Vážený návštevník,
radi odpovieme na vaše otázky týkajúce sa Bezpečnostných dverí a služieb spoločnosti ADLO.

Vyplňte prosím nasledujúci formulár a čakajte našu odpoveď.
Je potrebné vyplniť všetky políčka.

Vyberte oblasť záujmu:

Vaša otázka:

chapta

Otázka: Je možné v panelovom dome otvárať dvere smerom na chodbu, schodište, neexistuje na to nejaký predpis alebo zákon ?
Z hľadiska bezpečnosti nie. Naše bezpečnostné dvere sú atestované proti prieniku z obidvoch strán, von aj dnu otvárateľné. Z hľadiska požiarnikov by mali byť dvere ako požiarny uzáver otvárané smerom von z chráneného priestoru, teda by sa mali otvárať smerov von do chodby. A mali by mať namontovaný samozatvárač. Výnimku majú vchodové dvere do bytov, ktoré môžu byť otvárane dnu a nemusia mať namontovaný samozatvárač. Z hľadiska stavebného zákona, zmena otvárania dverí podlieha súhlasu majiteľa nehnuteľnosti, doporučili by sme súhlas aj správcu nehnuteľnosti a mala by byť oznámená stavebnému úradu. Bez stavebného povolenia, vchodové dvere do bytu sú súčasťou bytu, teda stačí súhlas majiteľa bytu. Nové dvere by však mali spĺňať všetky požiadavky podľa stavebného zákona, certifikácia, protipožiarnosť. A možno ešte názor susedov.
30. 08. 2004 
Zadarmo montáž ADLO bezpečnostných dverí rad Elite, rade Economy + zľava ADLO Exteriérové Termo dvere, Jubeo, zľava -135 € V čase dovoleniek, nedajte šancu zlodejom, ADLO neprekonateľné

Referencie

Vchodové dvere do rodinného domu

Bezpečnostná páka

Noblesse

Produkty

Služby

iADLO

Ďalšie